• Tüketici Danışma Hattı
 • +90 232 545 39 07

KURUMSAL

Hakkımızda

Firmamız, Ruhi UĞURALP tarafından 1988 yılında kurulmuş olup, o günden bugüne hizmet vermeye devam etmektedir. Süt ve ürünlerine olan ilgisi nedeniyle bu işe başlayan Ruhi UĞURALP, Birgi kasabasında başladığı iş hayatına Ödemiş’te devam etmiştir. 70’li yılların başında mandracılık ve helvacılık işletmeciliği de yapmıştır.

80’li yıllarda peynire olan talep karşısında peynir üretimine başlamış olup halen peynir üretimine devam etmektedir. İlk olarak sanayi sitesinde 100 m²'lik işletme kurmuş, ilerleyen süreçte işletmeyi 400 m²'ye, ilerleyen dönemde 800 m² kapalı alana çıkarmıştır. Böylece basamak atlayarak günün şartlarına uyan marka ve kalite konusundaki anlayışını tüketiciye ispatlamıştır. Daha yolun başında olduğunu ve ilerleyen zaman ve gelişen teklonoji karşısında yatırımın ve istihdamın şart olduğunu düşünen Ruhi UĞURALP, bugün bulunduğumuz Birgi yolu üzerindeki fabrikanın temelini 2004 yılında atmış, hiç zaman kaybetmeksizin süratle tamamlayarak 2005 yılında faaliyete geçirmiştir.2010 yılında kurucumuz Ruhi UĞURALP’in vefatıyla firma şirketleşerek "Ulus Süt Ürünleri İmalatı İnşaat Yem ve Toprak Mahsulleri Ticaret Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi" unvanını almıştır. Firmamız faaliyet kollarını arttırarak, milli ekonomideki katma değerini arttırma arzusundadır.

Bu gün 7500 m² olan tesisimiz, 2400 m² kapalı alanı olan, sosyal tesisleri bulunan, mikrobiyoloji ve kimya konusunda uzman laboratuara sahip, ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ'ne sahip, izlenebilirliğini her daim sürdüren, kalite ve hijyen konusunda uzman bir kadroya sahiptir. Ulus Süt Ürünleri olarak; süt ve süt ürünleri üretimiyle müşterilerimize soğuk zincir frigrofik araçlarla hizmet vermekteyiz.

Tanıtım Filmi


Misyonumuz

Gelişen teknolojik yenilikleri takip ederek uygulamak, çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmek için mesleki eğitim programları, seminerler, işletme içi düzeltici faaliyetler, gıda güvenliği ve hijyen konusunda da yaptığımız eğitimlerle kalite anlayış ve misyonumuzu personelimize kazandırmaktır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, sorumluluk anlayışıyla birlikte hizmetin birey üzerinde yoğunlaşmasına önem vererek kaliteli ürün ve müşteri odaklı hizmet anlayışını hedef almıştır.

Vizyonumuz

Yöreselliğimizi hiç kaybetmeden,
doğal, katkısız ve kaliteli ürünleri üreterek,
ulusal pazarda yerini alarak
istikrarını ve hızını kaybetmeden
yerel ve ulusal zincir marketlerin tümünde yer almaktır.

Kalite Politikamız

Firma olarak kalite politikamız,
DOĞRU ÜRÜN + DOĞRU PAZAR + DOĞRU HİZMET = KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
ilkesi ile ürün güvenliği ve kalitesinden ödün vermeden faaliyetlerimizi sürdürmektir.

Stratejimiz;

 • Çalışanların bilgi ve becerilerini geliştirmek için eğitimi ön planda tutmak,
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek ve uygulamak,
 • Girdi kalitesini artırmak için üreticileri teşvik etmek ve teknik konularda yardımcı olmak,
 • Müşteri memnuniyetini sürekli artırmak üzere, rekabetçi koşullarda yasal düzenlemelere, gıda güvenliği ilkelerine ve müşteri şartlarına uyarak üretimi tam zamanında gerçekleştirmek,
 • Mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmaktır.

ULUSSAN olarak, TS EN ISO 22000'e göre oluşturduğumuz kalite ve gıda güvenliği yönetim sisteminin şartlarına ve kanuni düzenlemelere uyacağımızı ve etkinliği sürekli iyileştireceğimizi taahhüt ederiz.

Çevre Politikamız

Çevreyle barışık ve çevre kirliliğinin azaltılmasını amaçlayarak
tüm faaliyetlerimizin buna göre yürütülmesini sağlamaktır.

Bunun için;

 • İlgili tüm yasal düzenlemeleri karşılamayı taahhüt ederiz.
 • Tüm girdi ve enerji kullanımlarını en az düzeye indirgemeyi hedefler, mümkün olduğunca doğal ve yeniden kullanılabilir malzemeleri tercih ederiz.
 • Atıkları, uygulanabildiği her durumda ve faaliyetlerin her aşamasında asgari düzeye indirir ve atıksız süreçleri hedefleriz.
 • Yatırım kararlarımızı alırken çevreye duyarlı ekipman ve iş aracı seçimi yaparız.
 • Eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri ile çalışanlarımızda ve toplumumuzda çevre bilincinin yerleşmesi için uğraş veririz.
 • İşimizle ilgili, tedarikçi ve müşterilerimizden çevresel standartlara uymalarını bekleriz.

Copyright © 2018 ULUS Süt Ürünleri İml. İnş. Yem ve Topr. Mah. Tic. Paz. San. Tic. Ltd. Şti.